Ogłoszenie

UWAGA!!
Jeśli ktoś posiada następujące Juniorskie tlumaczenia: Love or bread - Odcinek 1 i 2, Queen's - Odcinek 2 Silence - odcinki 1-4, The Lawyers of The Great Republic Korea - odcinki 1-6, Koko wa Greenwood - odcinek 6, Brother Beat - odcinek 1, 3, i Saru Lock - odcinek 1 i 2 Proszę zglosić się do mnie za pośrednictwem forum lub drogą mail'ową: milutka@onet.eu

#1 2010-08-12 08:31:35

 Ninika

Juniorek

245947
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 469
Punktów :   

[KOR] Kgotboda Namja

http://img835.imageshack.us/img835/9582/bakakgotbodanamjaog1.jpg

Podstawowe informacje

    * Tytuł oryginalny: 꽃보다 남자
    * Tytuł (latynizacja): Kgotboda Namja
    * Tytuł alternatywny: Boys Before Flowers / Boys Over Flowers
    * Gatunek: komedia, romans
    * Liczba odcinków: 25
    * Opening: T-max - Paradise
    * Ending: SS501 - Because I'm Stupid
    * Tytuły powiązane: Meteor Garden, Hana Yori Dango, Liu Xing Yu
    * Hardsub PL: BAKA Fansubs

Fabuła

Jan Di jest córką właścicieli pralni w pobliżu prestiżowej szkoły Shinhwa. Pewnego dnia ratuje ucznia tej szkoły, który chciał popełnić samobójstwo z powodu prześladowania przez F4 - czwórki najbardziej bogatych uczniów tej szkoły, którzy w niej rządzą. Każdy, kto stanie im na drodze, dostaje czerwoną kartkę i może zapomnieć o spokojnym życiu. Żeby uniknąć skandalu, Jan Di dostaje stypendium i zaczyna uczęszczać do owej szkoły. Ma nadzieję na spokojne ukończenie szkoły, nie zwracając uwagi na swoją osobę. Jej uwagę zwraca Ji Hoo, który, mimo iż należy do F4, bardzo się od nich różni, jest cichy i praktycznie nic go nie interesuje. Wszystko się jednak zmienia, kiedy jedyna przyjaciółka Jan Di ze szkoły, Oh Min Ji, naraża się przywódcy F4 - Joon Pyo. Jan Di nie mogąc patrzeć na cierpienie swojej przyjaciółki, przeciwstawia się Joon Pyo, tym samym stając się jego największym wrogiem. Jej impulsywny charakter sprawia, że zaczyna zwracać na nią uwagę jej miłość, Ji Hoo, natomiast jej wróg Joon Pyo zaczyna się w niej zakochiwać.

Obsada
   * Koo Hye Sun jako Geum Jan Di

F4:

    * Lee Min Ho jako Goo Joon Pyo
    * Kim Hyun Joong jako Yoon Ji Hoo
    * Kim Bum jako So Yi Jung
    * Kim Joon jako Song Woo Bin

Pozostali

    * Kim So Eun jako Chu Ga Eul (najlepsza przyjaciółka Jan Di)
    * Kim Hyun Joo jako Goo Joon Hee (starsza siostra Joon Pyo)
    * Lee Hye Young jako Kang Hee Soo (matka Joon Pyo)
    * Ahn Suk Hwan jako Geum Il Bong (ojciec Jan Di)
    * Im Ye Jin jako Na Gong Joo (matka Jan Di)
    * Park Ji Bin jako Geum Kang San (młodszy brat Jan Di)
    * Han Chae Young jako Min Seo Hyun (najlepsza przyjaciółka F4/była dziewczyna Ji Hoo)
    * Lee Min Jung jako Ha Jae Kyung (córka właścicieli JK Group CEO i narzeczona Jun Pyo)
    * Lee Jung Gil jako Yoon Seok Young (dziadek Ji Hoo)
    * Jung Ho Bin jako Jung Sang Rok (sekretarz Kang Hee Soo)

Offline

 

#2 2010-09-20 18:36:32

kamira93

Użytkownik

35534796
Zarejestrowany: 2010-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

Najprzystojniejsi chłopcy według mnie grają w tej wersji. Ale skoro oni cudni ona brzydka. Główna bohaterka jest wręcz szpetna ! Za każdym razem boli mnie jak na nią patrze.
Fabuła bardzo podobna do japońskiej, ale trochę inna, na tyle byśmy nie czuli, że oglądamy drugi raz to samo.
Podstawowa pozycja jeśli chodzi o dramy.


cheot nune piri kkochyeo neowa na
love me love me love me
love me love me baby
eunmilhi jugobatneun mesiji
tell me tell me tell me now
namjadeul chim heullimyeo neoman bwa

Offline

 

#3 2010-09-20 19:51:23

kornelia233

Użytkownik

8225076
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

kamira93 napisał:

Główna bohaterka jest wręcz szpetna ! Za każdym razem boli mnie jak na nią patrze.

Może Koo Hye Sun nie jest pięknością, ale pisanie , że jest szpetna to chyb trochę za dużo:) Ja jakoś nie wyobrażam sobie innej aktorki w roli Jan Di niż ona - świetnie odegrała swoja rolę. Wolę ją, jej typ urody i jej sposób odegrania (włącznie z jej krzykiem) niż jak japońskiej Makino:)

kamira93 napisał:

Fabuła bardzo podobna do japońskiej, ale trochę inna, na tyle byśmy nie czuli, że oglądamy drugi raz to samo.
Podstawowa pozycja jeśli chodzi o dramy.

Japońska mnie jakoś nie zachwyciła, ale motywy różniące obie wersje, bardzo mi przypadły do  gustu - te motywy które w obu wersjach występowały - wielka przewagę ma wersja koreańska:) Zarówno jeśli chodzi o aktorów, sposób ukazania postaci, ich historie, plenery - ogólnie wszystko jest w moim odczuciu lepsze w KN:)

Offline

 

#4 2010-09-20 20:16:59

kamira93

Użytkownik

35534796
Zarejestrowany: 2010-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

Wiesz może rzeczywiście z tą szpetnością przesadziłam ale zdążyłam się przyzwyczaić do dużo piękniejszych aktorek koreańskich i ona mnie z deczka rozczarowała.
A co do japońskiej wersji zawsze będę miała słabość bo to była moja 2 drama w życiu.


cheot nune piri kkochyeo neowa na
love me love me love me
love me love me baby
eunmilhi jugobatneun mesiji
tell me tell me tell me now
namjadeul chim heullimyeo neoman bwa

Offline

 

#5 2010-09-21 00:51:00

ana3.33

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-12
Posty: 281
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

kamira93 napisał:

Za każdym razem boli mnie jak na nią patrze.

Nie ciebie jedną Ja też bardzo cierpiałam, jak ją widziałam na ekranie. Najbardziej to mnie chyba bolało to, że tacy przystojniacy latali za takim brzydkim kaczątkiem i do tego dochodzi głupota granej postaci... ludzie... gdzie reżyser/ producent (czy kto ją tam zatrudnił) miał oczy?!

kornelia233 napisał:

Może Koo Hye Sun nie jest pięknością, ale pisanie , że jest szpetna to chyb trochę za dużo:) Ja jakoś nie wyobrażam sobie innej aktorki w roli Jan Di niż ona - świetnie odegrała swoja rolę. Wolę ją, jej typ urody i jej sposób odegrania (włącznie z jej krzykiem) niż jak japońskiej Makino:)

Ja bym raczej użyła określenia brzydactwo w stosunku do Jan Di. Ja jednak uważam, że znalazłaby się nie jedna aktorka, która lepiej zagrałaby tą rolę (i pewnie byłaby o wiele ładniejsza niż ona). Choć z drugiej strony szkoda byłoby krzywdzić jakąś fajną aktorkę i zmuszać ją do grania takiej mało inteligentnej postaci.

A jeśli chodzi o porównanie to zgadzam się, że koreańska wersja jest dużo lepsza, ale chyba to dlatego, że Japończycy raczej małą uwagę zwracają na różnego rodzaju szczegóły, a Koreańczycy raczej przeważnie chcą pokazać wszystko dokładniej i to sprawia, że ich produkcje często są lepsze od japońskich, ale pewnie nie zawsze.


http://a.imageshack.us/img808/6134/lny110.pnghttp://i38.tinypic.com/2dj2mio.jpg

Offline

 

#6 2010-09-21 08:56:44

kornelia233

Użytkownik

8225076
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

ana3.33 napisał:

Najbardziej to mnie chyba bolało to, że tacy przystojniacy latali za takim brzydkim kaczątkiem i do tego dochodzi głupota granej postaci... ludzie... gdzie reżyser/ producent (czy kto ją tam zatrudnił) miał oczy?!

ana3.33 napisał:

Ja bym raczej użyła określenia brzydactwo w stosunku do Jan Di. Ja jednak uważam, że znalazłaby się nie jedna aktorka, która lepiej zagrałaby tą rolę (i pewnie byłaby o wiele ładniejsza niż ona). Choć z drugiej strony szkoda byłoby krzywdzić jakąś fajną aktorkę i zmuszać ją do grania takiej mało inteligentnej postaci.

Chyba właśnie o to chodziło, wokół siebie oni mieli pełno kobiet pięknych, inteligentnych i do tego zimnych i wyrachowanych - Jan Di może nie była super piękna (choć i tak uważam, że za bardzo się ludzie do tego przyczepili - moim zdaniem gdyby nie ta fryzura, było by o wiele lepiej) to jej pracowitość, upór, dobroć, to , że stawała w obronie bliskich sobie ludzi i nie zrażała się przeciwnościami sprawił, że nawet taki zadufany w sobie Jun Pyo zwrócił na nią uwagę. Jeszcze jeśli chodzi o aktorkę - to, że oglądałam tą dramę 3 razy jest właśnie w dużej mierze jej zasługą - patrząc na Inoue Mao pamiętam tylko jedną jej minę z całej dramy - a raczej prawie brak mimiki - oczywiście nie mówię , że tak było, tylko po tych kilku miesiącach jakie minęły od momentu obejrzenia przeze mnie HYD żadnych min nie pamiętam. Z kolei jak dla mnie Koo Hye Sun świetnie ukazała emocję bohaterki - choć przyznaje , że czasem jej tępawa momentami mina wkurzała, ale całościowo jej kreacja była o wiele lepsza od japońskiej odpowiedniczki.

Offline

 

#7 2010-09-21 16:14:10

kamira93

Użytkownik

35534796
Zarejestrowany: 2010-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

ana3.33 napisał:

Nie ciebie jedną Ja też bardzo cierpiałam, jak ją widziałam na ekranie. Najbardziej to mnie chyba bolało to, że tacy przystojniacy latali za takim brzydkim kaczątkiem i do tego dochodzi głupota granej postaci... ludzie... gdzie reżyser/ producent (czy kto ją tam zatrudnił) miał oczy?!.

święta racja

Ale nie tylko o wygląd mi chodzi. Może rzeczywiście parę zmian w mimice, fryzurze ... może to sprawi, że stanie się superlaską, jednak jest jeszcze małe ale... ( i tu mnie nie przekonasz ) jej głos !! Za każdym razem jak wypowiadała imię Goo Joon Pyo miałam ciarki na plecach. Ona ma głos zdechłej żaby.


cheot nune piri kkochyeo neowa na
love me love me love me
love me love me baby
eunmilhi jugobatneun mesiji
tell me tell me tell me now
namjadeul chim heullimyeo neoman bwa

Offline

 

#8 2010-09-21 17:15:28

kornelia233

Użytkownik

8225076
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

kamira93 napisał:

Ona ma głos zdechłej żaby.

głos zdechłej żaby ma poseł  Senyszyn lub facet który dubbingował głos pod postać grana przez Shahrukh Khana w "Yeh Lamhe Judaai Ke", a nie Koo Hye Sun...no ale de gustibus non est disputandum (hehe moja ulubione sentencja:P)

Offline

 

#9 2010-09-21 19:07:21

Taiyo-Chan

Adminka

Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 113
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

kamira93 napisał:

Najprzystojniejsi chłopcy według mnie grają w tej wersji.
Podstawowa pozycja jeśli chodzi o dramy.

zgadam się. kocham tę dramkę


http://i209.photobucket.com/albums/bb92/iheartZhyukiepoo/rain/8273ab87.gifhttp://i114.photobucket.com/albums/n248/saratoshi_bwahaha/rain2.gifhttp://i114.photobucket.com/albums/n248/saratoshi_bwahaha/rain.gifhttp://i209.photobucket.com/albums/bb92/iheartZhyukiepoo/rain/4-2.gif

Offline

 

#10 2010-09-21 22:05:18

ana3.33

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-12
Posty: 281
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

kornelia233 napisał:

moim zdaniem gdyby nie ta fryzura, było by o wiele lepiej

No nie wiem, czy to wina fryzury, bo w sumie na końcu miała przecież długie włosy i jak dla mnie to jeszcze gorzej wyglądała, bo wcale nie pasowały do jej kształtu twarzy, ale tutaj to już chyba trzeba obwinić fryzjera, który wpadł na pomysł zrobienia jej takich włosów i reżysera, że się na takie zgodził.


Ona ma głos zdechłej żaby.

Hahaha... dziewczyny to zdechła żaba daje jeszcze jakieś odgłosy?
Ale faktycznie jej głos to tragedia, jak ją zobaczyłam i usłyszałam w programie u mojego kochanego Alanka to nie wiedziałam, czy go wyłączyć, czy jednak przemóc się dla mojego słoneczka...

Ostatnio edytowany przez ana3.33 (2010-09-21 22:13:47)


http://a.imageshack.us/img808/6134/lny110.pnghttp://i38.tinypic.com/2dj2mio.jpg

Offline

 

#11 2010-12-14 22:18:01

 Grandy

Adminka

33653747
Skąd: Jarocin
Zarejestrowany: 2010-12-14
Posty: 93
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

A mi się wydaję że główna nie o tyle była brzydka co bardziej wyglądała na upośledzoną... NA początku cięzko się było do niej przyzwyczaić ale teraz wydaje mi się że była najlepszą osobą do tej roli.
Co do samej dramy to bije na głowę wersję japońską. BArdziej rozbudowane wątki i historię poszczególnych bohaterów. Strasznie podobała mi się historia miłościChu Ga Eul i So Yi Jung, chyba nawet interesowałam się nią bardziej niż główną parą. ;D


http://img94.imageshack.us/img94/1884/13149557.gif

                                                                                                   Proud to be E.L.F. !!

Offline

 

#12 2010-12-20 21:20:27

kamira93

Użytkownik

35534796
Zarejestrowany: 2010-09-18
Posty: 200
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

mi zależy na japońskiej wersji z powodu http:Oguri'ego Shun'a ( kocham go! szkoda, że przyjmuje tylko 2 planowe role ehhh...) i oczywiście Matsumoto Juna (też go kocham ale nie tak jak pierwszego pana xDD )  jak napisałam wcześniej była to moja druga drama w życiu ( pierwsze był hana kimi japońskie przez które zakochałam się w Shunie )


cheot nune piri kkochyeo neowa na
love me love me love me
love me love me baby
eunmilhi jugobatneun mesiji
tell me tell me tell me now
namjadeul chim heullimyeo neoman bwa

Offline

 

#13 2011-11-20 17:04:03

joker0712

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: [KOR] Kgotboda Namja

Zdecydowanie pochwalam twórców za dokonanie niezłego dzieła. Ze wszystkich trzech, a nie czterech (bo jeszcze był bodajże film z lat dziewięćdziesiątych) ekranizacji przypadła mi do gustu. Chociaż odtwórczyni nie powalała urodą, była nie kiedy śmieszna przedstawiła swoją postać jak tylko mogła.
  Początkowe psoty Joon Pyo były pomysłowe. Rewelacja!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.simtractorversions.pun.pl www.acvstppbf.pun.pl www.szmatki.pun.pl www.playmt2.pun.pl www.teamofshadow.pun.pl